• Ovoce a mléko do škol ve školní družině

• Do galerie Ovoce a mléko do škol ve školní družině byly přidány fotografie.

Ve čtvrtek 16. ledna jsme měli zpestřený program ve školní družině. Přijeli za námi zástupci rodinné firmy z Valašského Meziříčí (náš dodavatel projektu Ovoce a mléko do škol), kteří si pro nás připravili prezentaci s ochutnávkou. Nejdříve jsme poznávali různé druhy ovoce a zeleniny a po té jsme si sami připravovali ovocno, zeleninovo, sýrové špízy, které jsme si mohli vyzdobit pomocí různých vykrajovátek. Následovala příprava koktejlů. Ochutnali jsme tři druhy, zelený, červený a oranžový. Byly skvělé a moc nám chutnaly. Na závěr jsme se mohli obléknout do různých kostýmů ovoce a zvířátek. Spolu jsme se potom vyfotili. Bylo to moc pěkné odpoledne, za které děkujeme. (Zdeňka Bravencová)

• Dějepisná olympiáda

• V úterý 14.ledna se žákyně 9. třídy Karolína Maršálková zúčastnila okresního kola dějepisné olympiády na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici. A naši školu reprezentovala velmi dobře - v konkurenci 30 soutěžících z různých škol okresu Hodonín skončila na velmi pěkném děleném 10.-13. místě se ziskem 63 bodů z 80 možných. Blahopřejeme.

Mgr. Vít Hubačka

• Kalendář žáků 9. tř.

• Do galerie Kalendář žáků 9. tř. byly přidány fotografie.

Těsně před Vánocemi předal pan starosta s paní Janou Maršálkovou žákům deváté třídy kalendář. Kalendář 2020 obsahuje fotografie všech žáků deváté třídy v krojích. Slavnostní křest kalendáře proběhne na krojovém plese. Nástěnný kalendář žáků lužické školy v krojích je k zakoupení od 6. ledna 2020 na obecním úřadě. Cena za kalendář je 100 Kč.

• Vánoční barevná party

• Do galerie Vánoční barevná party byly přidány fotografie.

Vánoční barevnou party jsme připravili na poslední den před Vánocemi. Každá třída si zvolila barvu oblečení, ve kterém všichni přišli. K tomu zatančili nebo zacvičili na písničku, která ve svém textu měla název zvolené barvy. K těmto vystoupením přidali deváťáci společné tance - zumbu. Na závěr jsme si spolu zazpívali vánoční koledu a popřáli si příjemné vánoční svátky.

• Vánoční sportování

• Do galerie Vánoční sportování byly přidány fotografie.

Vánoční čas je již tradičně na naší škole spojován se sportováním. Žáci 1.-4. třídy se za sportem přesunuli do sportovní haly. Po úvodním rozdělení do týmů, podle barev, jsme na stanovištích procvičovali driblink, trojskok z místa, hod medicimbalem přes hlavu, přeskoky a podběhy švihadla, hbitost a rychlost mezi kruhy. Závěrem si týmy změřily síly v soutěžních disciplínách. Sportování nás baví a drobná sladkost za odměnu byla po zásluze. (Mgr. Danuše Vojkovská)

• Vánoční dílnička na Starém kvartýru

• Do galerie Vánoční dílnička na Starém kvartýru byly přidány fotografie.

Vánoční čas si žáci 2.třídy zpestřili návštěvou Starého kvartýru. Krátkým úvodním zpěvem a přáním jsme potěšili naše průvodkyně paní učitelku Hromkovou a paní Konvičnou.
            Na Starém kvartýru jsme se seznámili s dávnými lidovými zvyky, rozkrajování jablíčka, pouštění lodiček, házení střevíce aj. Prohlédli jsme si betlémy, vánoční stromeček takový, jak si ho lidé zdobili dříve, oříšky, jablíčky, mašličkami.
            A pak už nás čekalo to nejlepší. Upečené linecké cukroví jsme si mazali, každý podle své chuti, čokoládou nebo marmeládou. Moc jsme toho domů nepřinesli.Takové dobrotě se nedalo odolat. (Mgr. Danuše Vojkovská)

Po cestě zpět se druháci zastavili na obecním úřadě popřát pěkné vánoční svátky. Nezapomněli také zazpívat a popřát ve škole u ředitelny zaměstnanům školy.