• Velikonoční výzva "Vezmi vejce na vandr" - MAS Jižní Slovácko

     • Rádi bychom Vás informovali o Velikonoční výzvě pro děti „Vezmi vejce na vandr“ v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území ORP Hodonín II. Tato výzva má děti motivovat k tvořivé a kreativní činnosti a fyzické aktivitě, které mají v dnešní době nedostatek. Mimo svou kreativitu nám ukážou také zajímavé místo ve svém okolí.

      Bližší informace v přiloženém letáku.

      plakat_velikonocni_vyzva.pdf

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Informace k provozu základní a mateřské školy do 11.4.

     • Vážení rodiče,

      vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření ze dne 26. února 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení. Do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

      Nadále tedy platí, že vláda omezuje: 

      • provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole
      • provoz mateřských škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole.

      Všichni žáci ZŠ a předškoláci v MŠ pokračují tedy nadále v povinné distanční výuce.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Distanční výuka 1. a 2. třídy a předškoláků - uzavření MŠ a ZŠ

     • Vážení rodiče, milí žáci,

      na základě rozhodnutí vlády se od 1.3.2021 do 21.3.2021 se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole a současně se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole. Z toho důvodu dochází k uzavření MŠ a ZŠ pro všechny děti a žáky.

      Žáci 1. a 2. tříd a všechny děti s povinným předškolním vzděláváním v MŠ mají povinné distanční vzdělávání. Rozvrhy distanční výuky pro 1. a 2. třídy jsou přiloženy níže na konci této zprávy. Pro předškoláky v MŠ budou nachystány pracovní listy, které budou zveřejňovány na webových stránkách nebo budou k vyzvednutí v krabici u vstupní branky do MŠ.

      Kdo z rodičů dětí ze ZŠ a MŠ bude mít zájem o odběr obědů ze školní jídelny při MŠ, musí se nahlásit u vedoucí školní jídelny p. Filipovičové (518 357 379). Všichni žáci mají mít oběd odhlášen. Školní jídelna při ZŠ nebude v provozu. Přerušen provoz bude i ve školní družině.

      Kdo z rodičů má zájem o zapůjčení tabletu pro distanční výuku, může si pro něj přijít do školy (musí přijít zákonný zástupce dítěte).

      V případě nejasností či dotazů kontaktujte přes EduPage své třídní učitele (přes EduPage), učitelky v MŠ, případně vedení školy nebo školky.

      Distancni_vyuka_1._a_2.trida_1.3.-5.3.pdf

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Organizace distanční výuky v týdnu od 1.3. do 5.3.

     • Vážení rodiče, milí žáci,

      i v příštím týdnu bude pokračovat distanční výuka pro 3.-9. třídy. V příloze tedy zveřejňujeme rozvrh videohodin pro jednotlivé třídy. U 2. stupně se jede ve stejném režimu jako před prázdninami, u 1. stupně dochází ke změnám hlavně u 5. třídy (nové jednotné začátky v 8.10). Ve 3.třídě je pak změněno rozdělení skupin u anglického jazyka (žáci byli informováni na poslední hodině před prázdninami).

      Blíže v přiložených rozvrzích:

      Distancni_vyuka_3._4._a_5.trida_1.3.-5.3.pdf

      6.trida_1.3.-5.3.PDF

      7.trida_1.3.-5.3.PDF

      8.trida_1.3.-5.3.PDF

      9.trida_1.3.-5.3.PDF

      U 1. a 2. tříd prozatím čekáme, jak rozhodne vláda ohledně zvažovaného uzavření škol a školek. Budou-li muset přejít na distanční výuku, budeme rodiče a žáky co nejdříve informovat o její podobě. Pokud zůstane jejich prezenční výuka zachována, pokračují ve standartním režimu.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Jarní prázdniny 22.2. - 26.2.2021

     • Vážení rodiče, milí žáci,

      v příštím týdnu od pondělí 22.února 2021 mají žáci týdenní jarní prázdniny. Nebude tedy probíhat distanční výuka.

      Rozvrh distanční výuky na další týden (od 1.března) bude zveřejněn ve čtvrtek nebo v pátek o jarních prázdninách. Uvidíme, jestli se do té doby nějak změní situace a nařízení ze strany vlády v oblasti školství.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Organizace distanční výuky v týdnu od 15.2. do 19.2.

     • Vážení rodiče, milí žáci,

      i v dalším týdnu od 15.2.2021 bude (dle předpokladů) pokračovat distanční výuka pro 3.-9. třídu. I nyní dochází k několika menším změnám (z důvodů školení) u rozpisu videohodin. Změny oproti tomuto týdnu jsou hlavně u 3.třídy (v úterý začínají normálně 8.45; angličtinu mají místo pondělí v úterý, ve středu pak ji mají společně celá třída), u 4.třídy (v pondělí mají samostudium), u 5.třídy (v PÁ začínají později), u 6.třídy (v PO), u 8.třídy (přidání hodiny přírodopisu v PO, přesunutí němčiny ze ČT na ÚT místo matematiky).

      Blíže v přiložených rozvrzích:

      1.stupen_15.2.-19.2.pdf

      6.trida_15.2.-19.2.PDF

      7.trida_15.2.-19.2.PDF

      8.trida_15.2.-19.2.PDF

      9.trida_15.2.-19.2.PDF

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Znovuotevření MŠ od pondělí 8.února

     • Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Brně se naše mateřská škola znovu otevře po karanténě od pondělí 8.února 2021. Děti, které mají nařízenou izolaci na základě pozitivního testu na Covid-19, se mohou vrátit do školky po vypršení nařízené doby izolace. Děti, které jeví známky onemocnění, do školky prosím neposílejte.

      V době uzavření MŠ proběhla dezinfekce všech prostor MŠ - velký dík patří panu Gaží a firmě Kaiser za sponzorské dezinfikování :). Doufejme tedy, že nás už podobná událost nepostihne a budeme moci fungovat už bez přerušení až do letních prázdnin.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Uzavření MŠ v týdnu od 1.2. do 5.2.2021

     • Vážení rodiče,

      na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice bude naše mateřská škola uzavřena i v týdnu od 1.2. do 5.2.2021. Předpokládané datum znovuotevření MŠ je v pondělí 8.2.2021, toto datum se však může ještě změnit v závislosti na vývoji situace. Další informace najdete v aktualitách v sekci Mateřská škola.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Organizace prezenční a distanční výuky v týdnu od 1.2. do 5.2.

     • Vážení rodiče, milí žáci,

      na základě informací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Vám sděluji, že vzhledem k nepříznivé epidemické situaci nedochází ke změnám v protiepidemickém systému ČR (PES) a provoz škol a školských zařízení v období od 1.2. 2021 do 14.2.2021 tedy i nadále probíhá ve stejném režimu jako doposud. Na základní škole tedy pokračuje prezenční výuka pro žáky 1. a 2. tříd, žáci 3.-9. tříd pokračují v povinné distanční výuce.

      Snad si děti ještě budou pamatovat - až se jednou vrátí do školy - kde škola stojí a kde mají třídu :)

      V příloze najdete rozvrhy pro jednotlivé třídy - k žádným změnám nedochází (jen pravidelné týdenní střídání jedné hodiny MAT a ČJ v 8. třídě ve středu a PŘÍR a ZEM v 9. třídě v pátek ráno):

      Distancni_vyuka_1.stupen_1.2.-5.2.pdf

      6.trida_1.2-5.2.pdf

      7.trida_1.2-5.2.pdf

      8.trida_1.2-5.2.pdf

      9.trida_1.2-5.2.pdf

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Vydávání výpisů z vysvědčení

     • Milí rodiče, milí žáci,

      výpis pololetního vysvědčení dostanou žáci 1. a 2. tříd ve čtvrtek 28. ledna 2021 ve škole. Žáci 3. - 9. tříd vzhledem k povinné distanční výuce dostanou výpis z vysvědčení nejpozději 3. vyučovací den po jejich návratu do školy k prezenční výuce. Jejich pololetní hodnocení bude zveřejněno v systému EduPage rodičům ve čtvrtek 28. ledna 2021 v odpoledních hodinách.

      V pátek 29. ledna 2021, jsou pololetní prázdniny, distanční výuka v tomto dni neprobíhá.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

     • Uzavření MŠ

     • Z důvodu nařízené karantény Krajskou hygienickou stanicí je mateřská škola od úterý 26. ledna 2021 do odvolání UZAVŘENA. Bližší informace ohledně uzavření, karantény a testů dětí a OČR najdete v Aktualitách v sekci Mateřská škola.

      Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy

  • Kontakty

   • Základní škola a Mateřská škola Jaroslava Dobrovolského, Lužice, příspěvková organizace
   • zs.luzice@seznam.cz
   • 518 357 239
   • Velkomoravská 220/264 Lužice
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje