Vážení rodiče, milí žáci,
od pondělí 3.1.2022 došlo na základě mimořádného opatření vlády ke změně v testování žáků na základních školách. V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků 2x týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Přijde-li žák do školy později nebo v následujících dnech po testování, musí být otestován též.
Od 17. ledna 2022 bude probíhat (pokud se nic nezmění) testování dětí a žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.
Novinkou je to, že se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci, tzn. testovat se budou bez výjimky všichni žáci.
V případě, že se objeví pozitivní antigenní test u žáka při čtvrtečním testování, mohou ostatní žáci z dané třídy chodit nadále do školy, ale musí i při výuce nosit roušky, a to až do té doby, dokud nebude znám výsledek potvrzovacího PCR testu daného žáka. V případě pozitivity PCR testu pak o dalším postupu rozhoduje Krajská hygienická stanice.
Kompletní text informací z MŠMT pro fungování škol od 3. 1. 2022 naleznete zde: priloha_982600857_1_INFORMACE_PRO_SKOLY_A_SKOLSKa_ZARIZENI_KE_ZM__NaM_OD_3._1._2022.pdf
Informační leták k testování pro rodiče zde: priloha_982675924_0_1221_testovani_letak_pro_rodice_A4.pdf
Pro mateřské školy se nic nemění.
Mgr. Vít Hubačka, ředitel školy